BS De Boomgaard
Klant : Willy Naessens Industriebouw voor GO! Gemeenschapsonderwijs
Architecten : AVDK Architecten
Locatie : Kuurne
Uitvoeringsperiode : 2025
Nieuw schoolgebouw voor De Boomgaard in Kuurne biedt ruimte aan innovatie en beleving
Het gebouw werd ontworpen met oog voor openheid, duurzaamheid en kindgerichte leerervaringen. Centraal in de nieuwbouw bevindt zich een ruim atrium – ook wel de ‘Boomgaardarena’ genoemd – dat dienstdoet als ontmoetingsruimte. Boven de inkom prijkt een speelse boomhut, wat het gebouw een warme, uitnodigende uitstraling geeft. Daarnaast zijn er een polyvalente zaal, kleedkamers en douches geïntegreerd in het ontwerp.
De klasinrichting ondersteunt flexibele werkvormen: ruime lokalen worden aangevuld met gezamenlijke leerhoeken, een snoezelruimte en aangepast sanitair. Alles is afgestemd op het comfort en de ontwikkeling van jonge kinderen.
Beddeleem plaatste de plafonds, gipskartonwanden en JB PURE 100 en JB 4000 beglaasde systeemwanden, die bijdragen aan een stille maar open leeromgeving.
Daarnaast verzorgden we het binnenschrijnwerk, waaronder deuren en gordijnkasten, en stonden we in voor de vloerafwerking met een combinatie van tegels en rubbervloeren. Ook de volledige schilderwerken en de plaatsing van volkernwanden namen wij voor onze rekening.
Met deze totaaloplossing bewees Beddeleem opnieuw zijn meerwaarde als afwerkingsspecialist, en leverde het een belangrijke bijdrage aan de moderne en kindvriendelijke leeromgeving waar De Boomgaard voor staat.
Fotografie : AVDK Architecten